Az Angol bajnokság visszatért a Boxing Day-en – Pontokat hullajtott a Tottenham, a Liverpool könnyedén nyert

ivan toney brendford tottenham

A Karácsony nem lenne teljes angol forduló nélkül, a már szokásos Boxing Day (azaz az ajándékok kicsomagolásának napján) a Premier League 17. fordulója vette kezdetét hétfőn. A közel egy hónapos foci vb pihenő után a legtöbb játékos már visszatért a csapatához, ám, hogy mennyit vett ki belőlük ez a pár hét Katarban csak tippelni lehetett.

Brentford – Tottenham

Antonio Conte a Tottenham vezetőedzője hangot is adott ennek, hogy szerinte túl korán kezdődött újra a bajnokság, nem tudták a játékosok kipihenni magukat.

Google_news_logo

A Tottenham idegenben 2-2-es döntetlent ért el a Brentford otthonában. A 15. percben előbb Janelt lőtt gólt, majd az 54. percben Toney lőtt még egyet a Tottenhamnek. Harry Kane a 65. percben szépített, majd a 71. percben tudott végül egyenlíteni a vendég csapat Hojbjerg révén.

Aston Villa – Liverpool

A liverpooliak már az 5. percben megszerezték a vezetést Mohamed Salah révén, majd a következő góljukat les miatt érvénytelenítette Tierney bíró, ám a 37. percben már van Dijk révén jogos gólt szerzett a vendég csapat.

A félidő után a másik oldalt is született egy lesgól, majd az 59. percben Watkins szépített, így az állás 1-2. Klopp mester a 67. és a 79. percben cserélt két-két játékost. Az egyikük a 18 éves Stefan Bajcetic volt, aki két perccel később a 81. percben megszerezte a Liverpool harmadik gólját.

A forduló további eredményei:

• Brentford – Tottenham 2-2 (15′ Janelt, 54′ Toney illetve 65′ Kane, 71′ Hojbjerg)
  • Crystal Palace – Fulham 0-3 (31′ Reid, 71′ Ream, 80′ Mitrovic)
  • Everton – Wolverhampton 1-2 (7′ Mina illetve 22′ Podence, 90+5′ Ait Nouri)
  • Leicester – Newcastle 0-3 (3′ Wood (11-esből), 7′ Almiron, 32′ Joelinton)
  • Southampton – Brighton 1-3 (73′ Ward-Prowse illetve 14′ Lallana, 35′ Perraud (öngól) 56′ March)
  • Aston Villa – Liverpool 1-3 (59′ Watkins illetve 5′ Salah, 37′ van Dijk, 81′ Bajcetic)