Lipcse – Hertha 3-2 a Bundesliga 10. fordulójában – Szoboszlai és Orbán is végigjátszotta a mérkőzést

szoboszlai lipcse hertha 3-2

Nagyon jól kezdett a Lipcse, és már az első félidőben meglőtte a 3 gólját, aztán a második félidőre a Hertha is felébredt.

Liebzig – Hertha 3-2

A Lipcse csapatából mindkét magyar játékosunk a kezdőből várta a mérkőzést. Sajnos Gulácsi 10 nappal ezelőtt a Celtic elleni hazai Bajnokok Ligája mérkőzésen sérült meg komolyabban, őt le is kellett cserélni már a 13. percben.

Google_news_logo

A lipcseiek első gólját a 25′ percben Forsberg szerezte meg Szoboszlai passzát követően.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Szoboszlai Dominik (@szoboszlaidominik) által megosztott bejegyzés

Öt perccel később aztán Diallo volt eredményes, így fél óra játék után már 2-0 volt a hazai csapatnak. A következő tizenöt percben 3 sárga lapot is kaptak a csapatok, Haidara a hazaiaknál, és Kempf és Platttenhardt a vendégeknél.

A félidő előtt aztán Orbán Willi érkezett ismét, és 3-0-ra állította az állást.

A második félidőben a cseréknek is köszönhetően a Hertha kicsit erőre kapott, és sikerült előtt Lukebakio 11-esével szépíteni a 62. percben, majd két perccel később Jovetic is betalált.

A mérkőzés vége felé még Nkunku is betalált a 84. percben, amelyet végül les miatt visszafújtak.

A Lipcse ezzel a győzelemmel feljött a 9. helyre a bajnoskágban, míg a Hertha a 15. helyen foglal helyet, jobb gólkülönbségének köszönhetően elkerülve a kiesőhelyet. Dárdai Mártonék csapata viszont 4 pontra van a legutolsó Bochumtól, így folytatódhat az utóbbi évek vesszőfutása a berliniek számára.

Videó összefoglaló

Lipcse: Blaswich – Simakan, Orbán, Diallo, Raum – Forsberg, Schlager, Haidara, Szoboszlai – Silva, Nkunku

Hertha: Christensen – Plattenhardt, Kempf, Rogel, Kenny – Serdar, Sunjic, Tousart – Richter, Jovetic, Lukebakio

Gólok: 25′ Forsberg, 30′ Diallo, 45′ Orban illetve 62′ (11-esből) Lukebakio, 64′ Jovetic

Borítókép forrás: RB Leipzig English Twitter